Головна » Статті » Медіатрансляції з Windows Azure: потужно, легко та доступно

Медіатрансляції з Windows Azure: потужно, легко та доступно

Швидко створити зручне, але з великими можливостями медіарішення для потокового відео на будь-який пристрій? Це вже цілком можливо – нещодавно розробники Microsoft випустили програму Windows Azure Media Services. Вона допоможе і як корпоративний інструмент, наприклад, для розповсюдження співробітникам навчальних відеоматеріалів, і для трансляцій відео на власний веб-сайт, і для створення відеосервісу на кшталт Hulu чи Netflix. Так, минулого року кілька телекомпаній з допомогою Windows Azure Media Services транслювали Олімпійські ігри, що відбувалися в Лондоні. Невеликий огляд нижче від спеціалістів Microsoft дозволить більш детально зрозуміти особливості роботи та нові функції сервісу.

Мультимедіа як сервіс

Оновлений Windows Azure Media Services дозволяє розробникам створювати ресурси, що передають відео, яке зможе подивитись кожен. Адже хмарний сервіс підтримує всі найпопулярніші програмні платформи: HTML5, Flash, Silverlight, Windows 8, iPad, iPhone, Android, Xbox, Windows Phone та інші. Підтримка безлічі різноманітних пристроїв, кожен з яких використовує одну з вищеназваних платформ, стала можлива завдяки використанню непрямої схеми роботи. У ній Windows Azure слугує перехідним «містком» між початковим та кінцевим форматами відео:

Крім того, використання можливостей хмарного сервісу Microsoft звільняє розробників від необхідності стежити за проміжними етапами. Цим займаються спеціалісти редмондської корпорації. Споживач послуг Windows Azure Media Services не бачить цієї технічної роботи, він працює лише із самою мультимедійною платформою як сервісом. Останнє дозволяє ще й заощаджувати: масштабування апаратних ресурсів буде не таким дорогим порівняно з власним корпоративним дата-центром для подібних цілей.

Управляти Windows Azure Media Services можна за допомогою інтерфейсних інструментів REST API, .NET та Java SDK. А для більш персонального налаштування можливостей хмарного сервісу спеціалісти Microsoft створили спеціальні клієнтські інструменти. Усі ці засоби дозволять налаштувати та контролювати кожен аспект програвання відео, з перемотуванням та додаванням реклами включно.

Потокове мультимедіа: деталі роботи

Перш ніж відвідувач зайде на веб-сторінку та зможе переглянути потокове відео, останнє повинно пройти декілька підготовчих етапів. Зазвичай це завантаження вихідного відеофайлу на сервери, перекодування його у прийнятний формат, додавання засобів захисту інтелектуальної власності. Лише після цього фінальне відео можна вбудувати на веб-сторінку.

Щоб полегшити споживачам усі вищезгадані етапи, спеціалісти Microsoft оснастили Windows Azure Media Services відповідними функціями:

Завантаження

Скопіювати вихідний файл до накопичувачів Windows Azure Media Services стало простіше завдяки підтримці інструментів REST API, .NET чи Java SDK. Безпека процесу завантаження підтримується завдяки використанню шифрованого протоколу передачі HTTP/S та ключа шифрування AES 256.

При потребі скопіювати тисячі великих файлів можна скористатися функцією масового завантаження. Вона знаходиться в бібліотеці Bulk Ingest .NET. Проте можна скористатись і готовим рішенням для масового завантаження від партнерів, наприклад, від компанії Aspera. Її розробка використовує протокол UDP, який дозволяє швидко скопіювати велику кількість файлів.

Крім того, завантажувати дані до «хмари» Windows Azure можна і через інтерфейс її веб-порталу. З ним легко скопіювати невелику кількість файлів чи провести навчання для новачків.

Перекодування

Windows Azure Media Services має вбудовані інструменти для переведення початкових файлів у різні мультимедійні формати. Це дозволяє заощадити додаткові кошти, оскільки споживачам не потрібно купувати стороннє програмне забезпечення. Будь-яку роботу з конвертації зможуть виконати інструменти REST API, .NET та Java SDK. До того ж з ними вона буде зроблена швидше, адже користувач може задати кількість файлів, які хмарний сервіс зможе опрацьовувати одночасно. А щоб кожен користувач зміг комфортно переглядати відео, можна задати максимальну якість кінцевого відео на сторінці «Масштаб» (SCALE):

При цьому, на відміну від конкурентних платформ, Windows Azure Media Services отримав функцію динамічної упаковки контенту. Це дозволяє заощадити обчислювальні ресурси, надавати якісний сервіс кінцевим відвідувачам веб-ресурсу та заощаджувати кошти.

Така економія ресурсів стала можливою завдяки тому, що Windows Azure Media Services зберігає всі дані в одному форматі. Це означає, що одне відео – це один файл у «хмарі». Конкурентні рішення зберігають окремі файли для кожної цільової платформи, на якій буде відтворюватися відео (iOS, XBox, комп’ютер, тощо). Windows Azure Media Services конвертує дані в потрібний формат миттєво:

На схемі вище наведено відмінності в роботі інших сервісів та «хмари» Microsoft. Остання конвертує усі файли в формат MP4, який уже потім одразу переводиться до формату кінцевої платформи. Така схема дозволяє транслювати потокове відео на будь-який пристрій та економно використовувати наявні ресурси.

Перегляд

Windows Azure Media Services надає великий вибір інструментів для створення програмних програвачів для усіх основних платформ. До того ж кінцеве відео буде саме в тому форматі, на який розраховані ці платформи. Наприклад, глядач може дивитись відеоролики на мобільному телефоні з ОС iOS. Windows Azure Media Services надасть йому дані в тому форматі, який найкраще підходить для цієї операційної системи.

На даний час підтримуються такі платформи:

Windows 8

iOS

Xbox

Flash Player (built using Adobe OSMF)

Silverlight

Windows Phone

Android

Embedded devices (Connected TV, IPTV)

Усі вищезгадані інструменти дозволяють хмарному сервісу Microsoft упоратись з будь-якими задачами: це підтверджує успішна трансляція Олімпійських ігор 2012.

Програмісти можуть вже приступити до вивчення нових можливостей Windows Azure Media Services. Детальну інформацію про інструменти для розробки можна знайти на цій сторінці. А створити програмний програвач до нової платформи, якої ще немає в списку вище, дозволить ця інформація.

«Хмара» Microsoft використовується не лише для обробки потокового відео. Її обчислювальні можливості сподобались генетикам та авіаперевізникам. Використовують ресурси Windows Azure і для покращення освіти – про це можна дізнатись в матеріалі «StudyBuddy і Windows Azure виводять освіту на новий рівень». А про українську компанію, яка запропонувала бухгалтерський облік з «хмар», читайте на цій сторінці. «Хмари» навіть допомагають сьогодні українцям подолати мовний бар’єр для побудови більш успішного бізнесу. Універсальність хмарних рішень підтверджує і те, що Windows Azure допомагає створювати прозорі уряди.