Головна » Статті » Поняття авторського права

Поняття авторського права

ПОНЯТТЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Кожен твір мистецтва або науки є результатом творчості будь-якої особи або групи осіб. Кожен автор (або особа, яка отримала майнові права) має виключне право отримувати різноманітні блага, які приносять результати його творчості. Йдеться про використання твору третіми особами. Автор має право забороняти або дозволяти використання (показ, виконання, видання і т.д.) творіння. Це право автора захищається законом. Захист поширюється на будь-які зовнішні об'єктивні прояви інтелектуальної творчості. Це може бути усна, просторова, образотворча та інші форми. Простіше кажучи, зареєстровані авторські права можуть захистити будь-які творчі твори, які можуть бути приведені в матеріальну форму.

ОБ'ЄКТИ АВТОРСЬКОГО ПРАВА.

Які об'єкти підпадають під поняття авторського права можна дізнатися, ознайомившись з законом України «Про авторське право і суміжні права».

Найбільш поширені перераховані нижче:

За допомогою авторських прав не можна захистити абстрактні ідеї, методики, концепції, застосовані при створенні твору. Іншими словами, якщо був винайдений новий спосіб нанесення малюнка на стіну і, він описаний поетапно у виданій брошурі, то захист буде поширюватися тільки на сам текст, а не на метод нанесення.

На що можна отримати авторські права:

Процедура реєстрації авторських прав в Україні дозволяє автору отримати свідоцтво, яке гарантуватиме охорону прав творця. Ці права охороняються нормами Цивільного кодексу. Охорона має на увазі законні заходи по відстоюванню і підтвердженню прав автора. До правопорушників можуть застосовуватися різні санкції.

Отримати авторські права можна в досить короткий термін - всього два місяці і документи будуть на руках у автора.

Реєстрація авторських прав гарантує їх максимальний захист в майбутньому. Воно забезпечує автору можливість отримати винагороду в разі використання плодів його творчої діяльності. Така реєстрація не є обов'язковою в Україні, право власності вступає в силу з моменту створення твору. За Законом захист авторського права поширюється на опубліковані і неопубліковані твори, завершені і знаходяться в роботі. Виникнення права автора на твір обумовлюється фактом його створення.

Варто врахувати, що наявність свідоцтва про реєстрацію істотно полегшує вирішення багатьох спірних питань, пов'язаних з правами автора, в тому числі при їх продажу. Виходить, що дати надійний захист може тільки державна реєстрація.

Виключне авторське право залишається дійсним до кінця життя автора і ще 70 років після смерті.

Довіряти оформлення авторських прав краще професіоналам. Фахівці виконають за всіма правилами всі необхідні процедури, оформлять документи згідно з вимогами законодавства, супроводжуватимуть процес від подачі заявки до отримання свідоцтва. Заявку на реєстрацію можете подати на сайті.