Головна » Новини » Примірочна в моніторі: високі технології поєднуються з модою

Примірочна в моніторі: високі технології поєднуються з модою

Завдяки новим розробкам редмондської корпорації споживачі вже можуть навіть не заходити в магазин, щоб підібрати собі одяг. А на примірку речей можна витрачати менше часу, адже перевдягання займає частку секунди. Такі новації стали можливі завдяки впровадженню технологій Kinect та програмних доробок Microsoft. Про них представники компанії розповіли на форумі ритейлерів 2013 National Retail Federation show.

Деякі з розробок Microsoft уже використовуються в реальних магазинах. Наприклад, покупці магазину Bloomingdale на 59-й вулиці в Нью-Йорку можуть обрати собі одяг безпосередньо на вітрині. Для цього їм досить натиснути лише декілька клавіш. Інтерактивна система буде одягати відображення користувача в моніторі в реальному режимі часу. Можна крутитись, рухатись – так само, ніби споживач приміряє одяг традиційним способом.

Розширює можливості цієї системи віртуальна примірочна Swivel від американського інтернет-магазину FaceCake. Він використав технології Microsoft, щоб будь-який покупець міг приміряти новий одяг, не виходячи з дому, в режимі онлайн. Завдяки тому, що система базується на Windows Embedded та Kinect для Windows, розробники Swivel були впевнені в її працездатності. А тому привезли віртуальну примірочну кабінку на щорічний показ мод New York FashionWeek, де вона успішно витримала натиск бажаючих спробувати.

Роздягальня Swivel працювала на New York FashionWeek у трьох режимах:

Цифрова вивіска: з її допомогою покупці могли віртуально подивитись різноманітні стилі одягу, перш ніж зайти в магазин:

Користувач використовував елементи управління, які відображались безпосередньо на вітрині. Він міг змішувати та підбирати різноманітний одяг, щоб отримати найкращу сумісність аксесуарів. Наприклад, жінки могли, не заходячи в магазин, обрати сукню, яка підходить під їхні сережки.

Режим макіяжу: віртуальна примірочна дозволяє підбирати не тільки одяг, але й аксесуари та макіяж. Для цього вона переключається у відповідний режим, а обличчя споживача відображається на екрані так, ніби він знаходиться на відстані до 60 см від дзеркала.

Банери «спробуй сам»: це інтерактивні рекламні вивіски, які заохочують споживачів спробувати віртуальну примірочну за допомогою свого ПК чи смартфона. Подібний банер від FaceCake ще й дає підказки користувачу в реальному часі, а також робить детальні обміри тіла споживачів, щоб продавці в магазині змогли самостійно підбирати одяг потрібного розміру.

«Серцем» системи віртуальних примірочних є контролер Kinect для Windows, який спочатку вийшов як застосунок до ігрової консолі Xbox 360, проте з часом отримав багато нових застосувань. Він сканує споживача та робить його віртуального двійника. Останній повторює всі рухи людини в реальному масштабі часу. Спеціальне програмне забезпечення на базі операційної системи Windows виводить на звичайний монітор чи телевізор іконки, якими може керувати користувач. Таким чином споживачеві не потрібне додаткове апаратне обладнання. Він може контролювати систему природними жестами.

Можливості Kinect для Windows виявились набагато ширшими, ніж просто аксесуар для ігрової консолі чи віртуальної роздягальні. Він знайшов застосування у найрізноманітніших галузях. Kinect для Windows вже допомагає продавати автомобілі, підтримувати гарну форму, працює музейним гідом та летить у космос. А скоро він зробить всю кімнату ігровим простором.