Головна » Статті » Реєстрація торгової марки по всьому світу: як отримати охорону марки?

Реєстрація торгової марки по всьому світу: як отримати охорону марки?

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ ПО ВСЬОМУ СВІТУ: ЯК ОТРИМАТИ ОХОРОНУ МАРКИ?

Ця тема актуальна для тих, хто планує вихід на зарубіжний ринок для реалізації власних товарів і послуг. Щоб ці плани могли бути успішно реалізовані, товарний знак необхідно зареєструвати на території всіх країн, на ринку яких планується діяльність. Як отриматиміжнародну реєстрацію торгової марки ми розповімо в цій статті.

На даний момент є два варіанти реєстрації:

Перший - оформлення за процедурою Мадридської системи. Ця система застосовується для міжнародної реєстрації ТМ, істотно спрощуючи цей процес.

Другий - подача заявки в патентні відомства цікавлять держав, з використанням виключної прерогативи при його наявності. Паризька конвенція, яка охороняла промислову власність, в процесі міжнародної реєстрації знаків, дає можливість використання цього пріоритету. Це правило діє якщо заявка подана не пізніше півроку з дня початку національної реєстрації.

Кожен з варіантів варто розглянути докладніше.

Другий спосіб дорожче і важче. Він передбачає необхідність залучення патентних повірених кожної з країн. При цьому багато країн з високою ймовірністю можуть відхилити заявку через невідповідність національним вимогам конкретної держави.

ЩО ТАКЕ МАДРИДСЬКА СИСТЕМА?

Цей метод реєстрації був створений ще в кінці 19 століття. Її функціонування підпорядковується правилам Мадридської Угоди. За керування описуваної системою відповідає Міжнародне бюро ВОІВ, яка курує питаннями інтелектуальної власності.

Алгоритм дії Системи полягає в наступному: людина або компанія, зареєстрована на території стани-учасниці Угоди, може звернутися в патентне відомство у своїй країні, і після розгляду і схвалення поданої ним заявки ВОІВ належить йому ТМ матиме міжнародну реєстрацію в тих країнах, які внесені в заявку.

Порядок Мадридської реєстрації можна розбити на тези для кращого розуміння її суті.

Право на подачу міжнародної заявки має той, хто вже зареєстрував товарний знак у своїй країні або країні, що бере участь в Угоді.
Якщо перша умова виконується, то міжнародна заявка може бути складена і передана в Службу, що займається питаннями інтелектуальної власності.
Коли відповідне патентне відомство зробить перевірку заявки, вона може бути перенаправлено до фахівців ВОІВ для перевірки і подальшого розгляду.
Коли міжнародна заявка потрапляє в ВОІВ, там знову перевіряється її відповідність усім нормам, правильність вказівки категорій МКТП та інше.
Після закінчення перевірки і винесення позитивного рішення ВОІВ проводить реєстрацію товарного знака та повідомляє про це заявника.
Перевірка проведена, після цього ВОІВ направляє інформацію про неї в ті відомства, щодо яких було запитано про реєстрація.
Кожна із зазначених країн проводить свою експертизу, яка триває від 12 до 18 місяців.
Після закінчення процедури перевірки на відповідність законодавчим нормам, за умови відсутності не відповідностей, реєстрація товарного знака закінчується успішно.
В середньому міжнародна реєстрація займає приблизно півтора року.

У процесі реєстрації ТМ за Мадридською Системі звертатися до іноземних патентним повіреним немає потреби. Якщо ж з патентним відомством однієї з країн виникають розбіжності, то повірений потрібен для відстоювання правоти заявника.