Головна » Послуги » Реклама PR » Соціальний маркетинг (SMM)

Соціальний маркетинг (SMM)

Соціальний маркетинг - це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію ресурсу і просування товару в соціальних мережах. Під SMM розуміється не масова спам-розсилка повідомлень, лише приводить користувачів до подразнення та зухвала зворотний ефект, це ненав'язливе і коректне здійснення рекламної кампанії, не сприймається як реклама кінцевим споживачем.

Соціальні мережі, такі як Facebook і Вконтакте є світовими лідерами по трафіку - аудиторія першого складає майже 700 мільйонів по всьому світу, другого - близько 25 мільйонів (маються на увазі реальні користувачі, а не клони і спам-аккаунти). Мережі мікроблогів Twitter і Tumblr, популярні по всьому світу, налічують 200 000 000 та 20 мільйонів відповідно. При цьому час, проведений користувачами в цих мережах колосально - від однієї години до практично цілого робочого дня! Соціальні мережі не обмежуються перерахованими вище сайтами, в мережі існує безліч різних сервісів закладок, журналів, блогів і т.д. Головною метою соціального маркетингу, як і будь-якого іншого типу розкрутки, є залучення відвідувачів до сайту. Причому, отримуючи інформацію про сайт з соціальної мережі, а не звичайної реклами, користувач автоматично розглядає таку інформацію як надійну і перевірену.

Як це працює?

Сайт оптимізується під соціальне просування. Як і у випадку з оптимізацією для подальшої розкрутки в пошукових системах, інформація на сайті і сама структура сайту можуть листуватися для досягнення максимального рівня довіри, в даному випадку з боку користувачів.

В соціальних мережах створюються і підтримуються спеціальні групи, що представляють сайт або компанію. Відбувається початкова розкрутка та подальше просування цих груп безпосередньо в соціальних мережах.

Для досягнення максимального ефекту створюється ціла мережа соціальних акаунтів, об'єднуюча одну мету - просування сайту.

В соціальних мережах відбувається спілкування адміністрації груп і облікових записів із користувачами, анонсуються новини, акції, і т.д.

Соціальний медіа маркетинг - складний і тривалий процес, мережу по просуванню повинна бути побудована грамотно, а процес просування не повинен викликати негативної реакції у користувачів. Розкруткою сайту можуть займатися безпосередньо самі користувачі соціальних мереж, клієнти компанії, представленої групою і розкручуваним сайтом, але для запуску і підтримки такого ланцюжка необхідний цілий комплекс заходів. Принцип запрошення до групи всіх можливих випадкових користувачів вже не працює (як це було, скажімо на сайті "Вконтакте" пару років тому) - такий "чорний" метод піару тільки створює негативний імідж групі або компанії. Для побудови схеми розкрутки необхідний аналіз предметної області розкручуваного сайту, товарів і послуг, що надаються компанією, а для непостредственное розкрутки, або просування - правильний психологічний підхід і знання структури соціальних мереж.