Головна » Статті » Важливість отримання патенту на винахід

Важливість отримання патенту на винахід

ВАЖЛИВІСТЬ ОТРИМАННЯ ПАТЕНТУ НА ВИНАХІД

Кожна людина будь-якого віку може створити унікальний винахід. Винахід буде вважатися по-справжньому цінним, якщо воно буде приносити користь або вирішувати важливі завдання. Такий винахід неодмінно потрібно запатентувати, щоб право на його використання по праву належало тільки його винахіднику. Якщо ж автор знехтує цим і не оформить свої права, то його унікальна розробка буде приносити користь і дохід абсолютно стороннім людям і про свої права заявляти буде вже пізно.

ЩО ТАКЕ ПАТЕНТ

Патент можна розглядати як метод документального оформлення нових корисних ідей. Саме з його допомогою розробник може задокументувати своє право і отримати законодавчий захист для свого дітища. Патентувати можна все: речовина, пристрій, науковий метод, твір мистецтва і мультимедійні файли. Простіше кажучи, унікальним винаходом буде вважатися те, чого раніше ніхто не робив.

Щоб закріпити своє авторство недостатньо простої подачі заявки на патент. Спеціаліст по патентному праву повинен ретельно вивчити заявку, проаналізувати дані і визначити, чи не містить вона спроби обману або копіювання чужої ідеї. Якщо після експертної оцінки винахід виявиться дійсно унікальним, то його можна буде запатентувати максимум на 25 років. Якщо мова йде про корисну модель, то термін дії патенту буде дорівнювати всього 10 років.

Якщо людина сама не збирається заробляти на використанні свого винаходу, то сам патент може стати додатковим джерелом доходу. Прибуток буде заснована на тому, щоб передавати права на використання розробки сторонніми особами. Якщо вона на ділі виявиться насправді корисною і ефективною, то її автор отримає чималі дивіденди.

ЯКИМ МАЄ БУТИ ВИНАХІД

В першу чергу важлива очікувана користь від його застосування. Крім користі винахід повинен бути актуальним і вносити щось принципово нове в розвиток конкретної сфери, до якої буде ставитися. Винаходом також буде вважатися методика використання чого-небудь принципово новим способом.

ЯК ЗАХИЩАЄ ПАТЕНТ

Якщо цей документ вже є, то в разі порушення прав інтелектуальної власності на запатентований винахід, відновлення справедливості буде відбуватися в судовому порядку. Щоб скористатися цією можливістю заявник повинен звернутися до відповідних фахівців. Найкраще в таких питаннях розбираються патентні повірені. Жоден юрист або адвокат не володіє таким багажем знань, як повірений.

КУПІВЛЯ ПАТЕНТУ (ПРАВА НА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ)

Щоб бізнес виявився успішним часто необхідно мати права на будь-яку інтелектуальну власність. Це обумовлює зростаючий попит на покупку патентів. Купівля патенту означає отримання від правовласника дозвіл на використання його винаходу, тобто укладення угоди. Ця домовленість визначає умови, на які спиратиметься покупець при використанні винаходу.

Мова не йде про перехід об'єкта до нового власника, а тільки про відступлення прав на його застосування. Процедура передачі прав досить важка і трудомістка, адже запатентований винахід є унікальним об'єктом з унікальними умовами застосування. Ціна такої угоди визначається в кожному випадку окремо і часто викликає розбіжності між патентовласником і покупцем. У таких суперечках можуть допомогти фахівці, оскільки завдяки досвіду і знань краще орієнтуються в подібних питаннях. Звертайтеся по допомогу до профі.